Płytki ścienne cegłopodobne - nowoczesne wnętrze

Udostępnij

Płytki podobne do cegieł?

Płytki podobne do cegieł są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią zimnej ściany, ale uwielbiają cegłę. Wykorzystanie takich płytek ściennych cegłopodobnych to pomysł na stworzenie unikalnego i modnego wnętrza. Montaż ich jest bardzo szybki. Również są atrakcyjne, jak prawdziwe cegły.

Nowoczesne płytki ścienne cegłopodobne są idealne do wnętrza budynku do biur, jadalni, salonów czy nawet do elewacji na zewnątrz. Płytki takie są lekkie i różnej wielkości, dlatego mogą być użyte bezpośrednio na styropian. Większość oferowanych firm oferuje płytki tego typu, odporne na różne warunki atmosferyczne i uszkodzenia.

Płytki ścienne takie mogą być także w postaci tapety imitującej cegły. Jest to rozwiązanie najtańsze, ale przy okazji bardzo szybkie i modne. Wielu z nas nie ma czasu na samodzielne montaże i długie remonty, bo wykonuje to sam po pracy. Taka tapeta imitująca cegły to idealne rozwiązanie.

Typy płytek cegłopodobnych

Wyróżniamy kilka typów tych płytek cegłopodobnych:

- z naturalnego kamienia – wyłącznie produkt wykonany z naturalnych odcieni kamienia, można stworzyć z niego różne kompozycje.

- ze sztucznego tworzywa np. Rustik – świetnie wyglądają z połączeniem szkła, metalem i drewnem.

- z fugą – jest to płytka połączona już z fugą. Ułatwia to nam nanoszenie i jednolity kolor. Przy tym rodzaju płytek nie musimy się martwić, że wypełnienie fugą nam nie wyjdzie lub pobrudzimy sobie aranżacje z cegiełek. Tego typu aranżacja sprawdza się w tradycyjnych wnętrzach i nowoczesnych. Płytka taka występuje w jednej barwie, ale można ją śmiało przemalować na odcienie, jakie tylko chcemy. Idealnie ten materiał rozjaśnia wnętrze i dodaje mu uroku.

Jak wykonać montaż płytek cegłopodobnych na ścianie?

W kilku etapach:

  1. Zaimpregnować ścianę osuszoną i oczyszczoną gruntem i odczekanie 24 godzin aż wyschnie.

  2. Wykonanie linii bazowej, a następnie od niej linie pomocnicze w odległości dwa razy wysokość płytki plus podwójna grubość fugi.

  3. Nakładając płytki, dobieraj je z różnych opakowań, aby ściana miała urozmaicony wygląd.

  4. Płytki powinno się kleić na specjalnym kleju.

  5. Po upływie około 14 dni warto ją zaimpregnować specjalnym płynem. Taki płyn zabezpiecza przed kurzem, a także się błyszczy.

Montaż jest dosyć łatwy i szybki, bez trudu na pewno dadzą radę sobie także amatorzy, którzy robią to pierwszy raz. Jest to jednak czasochłonne i nie każdy będzie miał do tego cierpliwość.

Płytki cegłopodobne pasują do różnych wnętrz. Idealnie prezentują się na całej ścianie, ale także na wybranych fragmentach wokół telewizora czy kominka. Takich inspiracji na aranżacje na pewno wiele znajdziemy na stronach internetowych. Warto od czasu do czasu zainspirować się czymś i stworzyć to u nas w mieszkaniu.